A KÖVETKEZŐ 28 NAPOS FELÉPÜLÉSI PROGRAMUNK  VÁRHATÓ KEZDÉSI IDŐPONTJA: 2024. SZEPTEMBER 3. HETE.

A BEKERÜLÉSHEZ SZÜKSÉGES ÁLLAPOTFELMÉRÉSEKET FOLYAMATOSAN VÉGEZZÜK. IDŐPONT EGYEZTETÉS TELEFONON: HÉTFŐ-PÉNTEK, 09:00-17:00 KÖZÖTT.

Addiktológiai szakembereink, konzultánsaink, addiktológusaink, akik segítenek Téged a felépülésben

Addiktológiai szakembereink

Addiktológiai szakembereink, konzultánsaink, addiktológusaink, akik segítenek Téged a felépülésben

Ismerd meg addiktológusainkat, addiktológiai szakembereinket, konzultánsainkat, tapasztalati munkatársainkat, akik segítségére számíthatsz az alkoholról való leszokásban:

Lovizer János

Lovizer János

addiktológiai konzultáns, központvezető, felépülő
info@felepulok.hu

Dr. Bíró Eszter

Dr. Bíró Eszter

pedagógiai előadó, szakjogász, képzésben lévő családterapeuta, felépülő
info@felepulok.hu

Lovizer Dániel

Lovizer Dániel

pszichológus, addiktológiai konzultáns, felépülő
info@felepulok.hu

Dr. Petke Zsolt PhD.

Dr. Petke Zsolt PhD.

pszichiáter, addiktológus Nyírő Gyula Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet Addiktológiai Osztály, Osztályvezető Főorvos, felépülő

Hegymegi Péter

Hegymegi Péter

tapasztalati munkatárs, felépülő

Nágel Kornél

Nágel Kornél

addiktológiai konzultáns, gyászcsoportvezető, gyászkísérő, felépülő

Tóth Zoltán

Tóth Zoltán

addiktológiai konzultáns, felépülő

V. Fazekas Zsuzsanna

V. Fazekas Zsuzsanna

tapasztalati munkatárs, felépülő

Mit jelent az, hogy valaki felépülő?

Talán furcsának tartod, hogy addiktológiai munkatársaink neve mellett ott látod azt is, hogy „felépülő”.

Igen, ez pontosan azt jelenti, amire elsőre gondolsz: nálunk nem csupán tanult szakemberek, hanem korábban függőségben szenvedő felépülők fognak segíteni Neked.

Mi mind tudjuk, hogy min mész most keresztül, és nem csak azért, mert tanultuk, hanem mert mi magunk is átéltük és a saját bőrünkön tapasztaltuk meg.

Miért ajánlanám ezt másnak?

Mert lelkileg olyan mélységesen ki lettem boncolgatva, felszínre kerültek olyan traumák, gondolatok, amit kizárólag csak olyan szakemberek tudnak kihozni belőlem, akik szintén átéltek hasonló dolgokat. Mivel közös múltunk volt csakis bennük hittem. Nem tudok még egy ilyen programról, ahol ennyire összetartó csapat lenne, bármikor vissza lehet menni, lehet segíteni a bentlakókon és persze ők is segítenek nekem. Ennél jobb érzés nincs is, adni és kapni.

Bea

Mitől olyan különleges egy felépülő addiktológiai konzultáns?

Sok kliensünk érkezik hozzánk tapasztalatokkal más rehabilitációs intézettel kapcsolatban – általában csalódottan.

Ennek több oka is lehet, de az egyik visszatérő panasz, hogy nem érzik azt, hogy a kezelést végző szakemberek megértenék őket.

Sokak számára ez olyan élmény, mintha csak egy páciens beszélne egy addiktológussal – pedig a valóságban ennél sokkal többre van szükség.

Fontos, hogy a konzultáció és a rehabilitációs program során olyan szakemberek segítsenek nekünk,

  • akik tudják, min megyünk keresztül,
  • mert ők maguk is átélték, megélték ezt,
  • emiatt pedig tudnak hiteles tanácsokat, válaszokat adni,
  • megértik a problémákat és segítenek feldolgozni az addigi kudarcélményeket,
  • és nem utolsósorban meg tudják mutatni a jó példát: azt, hogy a felépülés igenis lehetséges.

Sorstársi segítséget, kapcsolatot fogsz találni nálunk

Már egy kétszemélyes konzultáció, állapotfelmérés is óriási lépést jelent, hiszen itt van az első lehetőség arra, hogy kialakuljon a bizalom közöttünk.

Nyugodj meg: egy alkoholista biztosan itt ül ebben a szobában, és az én vagyok– szoktuk néha mondani egy-egy ilyen alkalommal a klienseinknek, és hatalmas jelentősége van ennek a mondatnak.

Egy olyan szakembernek, aki „csak” könyvekből, esettanulmányokból, meg egyetemi előadásokból ismeri az alkoholizmust, sokkal nehezebb megnyílni, mint egy valódi sorstársnak, aki tudja, miről beszélsz.

Előttünk nem kell (és nem is igazán tudsz) titkolózni, hiszen ismerjük a helyzetet, az ezzel járó érzéseket és a mindennapi szituációkat: nekünk is megvannak a magunk történetei a kis játszmákról és trükkökről, (pl. hányszor visszük le a kutyát sétálni, hová rejtjük el az üveget otthon, hogy titokban inni tudjunk stb.).

Egy ilyen beszélgetés során nem kell szégyentől, megaláztatástól félni – amire számíthatsz, az a megértésen alapuló, sorstársi segítség.

Drága Barátaim!

Azért mertem ezt a megszólítást használni, hiszen több millió olyan ember él a világon, aki Alkoholbeteg. Józan alkoholisták, ezért a barátaim. Amikor ezeket a sorokat olvasod, te is jó úton jársz! Ezúton is szeretném hálámat kifejezni a szakembereknek, felépülő társaimnak, hogy segítettek megpakolni a szerszámosládámat.

Ezeket a sorokat pedig jól jegyezd meg: „Ha nem iszom, józan leszek, ha józan leszek, jobban leszek.”

Krisztián (44)

A csoportos felépülés jelentősége

Sorstársi segítséget, kapcsolatot fogsz találni nálunk

 

28 napos felépülési programunk igazi különlegessége nem (csak) a hosszában és egyedi megközelítésmódjában rejlik.

Hasonló, rövid lefolyású terápia létezett már korábban is Magyarországon, azok azonban szinte mindig egyéniek voltak – ezzel szemben nálunk csoportos programok érhetőek el, és ennek nagyon jó oka van.

Nálunk egyszerre 4-6 hasonló tapasztalatokkal rendelkező, ugyanabban a betegségben szenvedő ember tudja megosztani egymással a tapasztalatait és őszintén megnyílni egymás előtt.

Az alkoholizmus a tagadás betegsége – a legtöbben még saját maguk előtt sem ismerik be a problémájukat, nemhogy másoknak beszéljenek róluk.

A tapasztalat azonban egyértelműen azt mutatja, hogy egy ilyen közösségben, ahol mindenki ugyanabban a cipőben jár, mint mi, sokkal könnyebb megnyílni és őszintén beszélni magunkról és az alkoholbetegségről.

Mi az, amit itt kaptam?

Elsősorban barátokat kaptam, akiket szinte “cinkos” társaimnak is gondolok. Egymástól teljesen különböző embereknek ugyanaz a problémája és ugyanaz a célja, Józannak maradni! Szuper érzés velük együtt, egymást támogatva egy közös jó úton haladni.

Bea

Találkozhatsz azokkal, akik már végigmentek azon az úton, ami Előtted áll

Találkozhatsz azokkal, akik már végigmentek azon az úton, ami előtted áll

Rendkívül fontos, hogy 28 napos felépülési programunkat követően ingyenes utógondozást kínálunk klienseinknek, hiszen a tapasztalatok alapján egyértelműen nagyobb a hatékonyság azok körében, akik ezeken részt vesznek.

Ehhez hozzátartoznak a Felépülő Napok is, amelyek során felépülőink visszatérnek hozzánk, hogy megosszák tapasztalataikat nemcsak velünk, de azokkal is, akik épp részt vesznek a programunkban.

Ez rengeteget jelent mindenkinek: ők megerősítést kapnak és elmondhatják, megoszthatják sikerük történetét, ezzel motiválva és segítve másokat is, akik pedig így jó példát, reményt, szeretetet és megértést kapnak.

„Miért felépülőknek hívjátok magatokat? Miért nem gyógyult, vagy leszokott alkoholistának?”

Az alkoholizmus egy betegség: ez az egyik legfontosabb alapelvünk, amelynek elfogadása kulcsfontosságúnak számít.

A következő szint, hogy megértsük: az alkoholizmus egy gyógyíthatatlan betegség, amit viszont akár egy életen át tünetmentessé lehet tenni.

Mit jelent ez a gyakorlatban?

Azt, hogy egy felépülőnek be kell látnia, hogy jó eséllyel soha nem lesz „normális” viszonya az alkoholhoz – viszont képes nélküle teljes életet élni (ami valójában még a lemondás érzésével sem jár).

Ha hasonlítani kéne valamihez, akkor egy igen komoly ételallergiához lehetne, amit meggyógyítani nem lehet, de együtt élni vele igen.

Felépülő alkoholistaként teljes életet élhetsz

A betegség kezelése nem annyi, hogy többet nem iszol – ez csupán a “nulladik” lépés.

A rövid, 28 napos programunkat követően olyan tapasztalatokkal és technikákkal térhetsz vissza a hétköznapokba, amikkel már el tudod fogadni függőséged, és tényleg teljes életet élhetsz, tisztán, józanul.

Ahhoz, hogy ezt elérhesd, az első lépés egy telefonos beszélgetés addiktológiai konzultánsainkkal – keress minket telefonszámaink egyikén már most!